Drevené podlahy

Prírodné drevo je najstarší stavebný materiál a pre jeho príjemné a praktické vlastnosti sa začalo používať aj ako podlaha. Postupne prešli drevené podlahy veľkými zmenami, či už v povrchovej úprave, a to buď lakovanímvoskovaním alebo olejovaním, či v spôsobe pripevňovania o podlahu alebo spôsobmi spájania. Drevo aj naďalej ostáva dôležitým, obnoviteľným a opraviteľným materiálom. Viac informácií o drevených podlahách nájdete v našom článku – Sprievodca Svetom podláh V: Drevené podlahy

 

 

GRABO


Prečo Grabo parkety?

Prírodné drevo stále ostáva dôležitým, obnoviteľným a opraviteľným materiálom. Parkety najvyššej kvality skrývajú svoje tajomstvo trvácnosti v kombinácii extrémnej pevnosti a bezchybnom dizajne.

 

Skutočné drevo vo vašom dome

Firma Graboplast s dlhoročnými skúsenosťami používa tradičné materiály s najvyššou kvalitou a umeleckou technikou na vytvorenie drevenej podlahy s absolútnou dokonalosťou. Či ide o tradičné alebo moderné dizajny, kvalitné materiály a štruktúra Grabo parkiet garantuje dlhú spokojnosť

 

Súhra s prírodou

Pri výrobe parkiet Grabo pamätá na to, že materiál, ktorý používa na dosiahnutie dokonalosti je dar od prírody. Je dôležité, aby drevo, ktoré Grabo spracováva bolo od autorizovaných zdrojov garantujúce hodnoty prírody a obnoviteľných zdrojov. A v tomto zasvätení Grabo vyrába parkety na základe medzinárodne rešpektovaného princípu PEFC certifikátu, majúc na pamäti znovu obnoviteľné lesné hospodárstvo.

 

Svetový štandard v srdci Európy

Výroba Grabo CE produktov je vykonaná v koncepcii precíznej presnosti a riadenia životného prostredia za účelom udržania si stálej garantovanej kvality. V Graboplate, jednej z najväčších firiem na výrobu podláh v Európe, je spoľahlivosť systému certifikovaná ISO9001 a ISO14001 normou.

 

Certifikovaná kvalita

Tisícky spokojných zákazníkov sú dôkazom kvality Grabo produktov a kontroly vykonávané nezávislými inštitúciami potvrdzujú, že Grabo parkety si držia pozíciu v celosvetovom teste.

 

Medzi lídrami

Grabo Ltd je dlhoročným a stálym členom FEP, jednej z prominentných profesionálnych organizácii európskeho podlahového priemyslu. Informácie vyplývajúce z členstva taktiež pomáhajú zákazníkom realizovať svoje vysnívané sny použitím Grabo parkiet.

 

Výhody:

  1. Parkety ponúkajú unikátny dizajn vďaka TLSS – touch and look (dotkni sa a pozri) systému.
  2. Primárny produkt produkovaný nemeckou technológiou ponúka 30 ročnú záruku.
  3. Parkety sú trváce s vodeodolným povrchom, ktorý je ošetrovaný Rangifer UV náterom v 7 vrstvách.
  4. Jednoduchá a ľahká inštalácia založená na LOC regulovanom systéme.
  5. Bez formaldehydu, nezaťažujúce životné prostredie.

 

 

 

JIVE – tradícia a elegancia

Najpopulárnejší produkt, ktorý vďaka svojej pestrosti vo výbere zdobí tisícky domácnosti po celom svete.

 

 

Viking – štýl a dizajn

Špeciálne trojlamelové parkety s kartáčovaným povrchom avšak s harmonickým vzhľadom sú unikátnou podlahou.

 

 

Giant – sila prírody

Vďaka používaniu rôznych technológií, tieto extrémne silné a široko použiteľné parketové produkty so šírkou 22 mm, špeciálne vyvinuté pre vysokú záťaž, môžu tvoriť krásny doplnok interiérov.

 

 

Joll –e- dnešná budúcnosť

Parkety pre obytné priestory, ktoré poskytujú trváce riešenie s prirodzeným vzhľadom. Ich ekonomické výhody sú benefitom pre stále viac a a viac zákazníkov.

 

KÄHRS


Spoločnosti Kährs sa za viac ako 150 rokov pôsobenia podarilo vytvoriť zo svojich drevených podláh symbol kvality, odolnosti, trvanlivosti a jednoduchého kladenia.

Kährs je jedným z najvýznamnejších výrobcov podlahových krytín v Európe. Drevené krytiny v širokej palete prevedení, farebných variantov, rozmerov a povrchových úprav sú vyhľadávané zákazníkmi po celom svete.

 

Prvotriedna kvalita i dizajn

Kvalita patrí spolu s dizajnom k hlavným poznávacím znameniam švédskej značky Kährs. Niet sa čo diviť, veď drevohospodárstvo Švédska zaujíma z hľadiska technológií vedúce postavenie vo svete. Spoločnosť je priekopníkom v oblasti hotových vrstvených podláh, ktorých výroba sa začala ešte v roku 1941. Podlahy sú tiež ohľaduplné k životnému prostrediu. Značka Kährs je držiteľom známky kvality pre životné prostredie Modrý anjel. O prémiovej kvalite svedčí aj 30 ročná garancia výrobcu na materiál.

 

Geniálny zámkový spoj pre jednoliaty povrch

Nášľapné vrstvy podláh Kährs sa skladajú podľa určitého systému tak, aby pri každom spojení bola využitá optimálna veľkosť lamiel. Minimálna dĺžka nadväzujúcich lamiel je pevne daná. Cieľom je, aby položená plocha vytvárala homogénny obraz.

Absolútne rovný a jednoliaty povrch sa zabezpečí pomocou zámkového spoja Woodloc, ktorý zaručuje ajvysokú pevnosť vťahu. Pri uzamknutí sa lamely medzi sebou vzájomne sťahujú a nedochádza k vzniku dilatačných škár. Podlahové dielce nemožno na ploche od seba rozoznať, vďaka čomu sa dosiahne želaný optický efekt vzhľadu bez hraníc.

Kladenie je omnoho jednoduchšie, bezpečnejšie a rýchlejšie než v minulosti. Jednotlivé vrstvy podlahy sú lepené krížom, čím sa dosahuje minimálna rozťažnosť hotových lamiel. Podlahy Kährs možno bez problémov klásť i na podlahové vykurovanie, a to ako plávajúcim spôsobom kladenia, tak i celoplošným lepením.

 

ŠVÉDSKA KVALITA OD ROKU 1857

Tradičné, prírodné, drevené podlahy, ekologická výroba. Najvyššiou prioritou výroby je ekologické myslenie. Vedúce postavenie na trhu parkiet: Know-how, moderné technológie, inovácie a skúsenosti viac ako 150 rokov. Výrobca Kährs je držiteľom známky kvality pre životné prostredie Modrý anjel, aktívny člen Greenpeace.

 

ZÁMKOVÝ SPOJ S NAJVÄČŠOU PEVNOSŤOU V ŤAHU

Najpevnejším zámkovým spojom Woodloc 5S je možné pokladanie bez dilatačných škár až do max. 50 * 25 m (dĺžka * šírka), celkom teda až 1250 m2 bez dilatácie medzi jednotlivými miestnosťami. Podlaha so spojom Woodloc 5S sa vyznačuje minimálnym počtom škár aj po celej rade klimatických cyklov.

 

VYSOKÁ ODOLNOSŤ PROTI OTERU A DROBNÝM ŠKRABANCOM

Testy tzv. Štuttgartskou metódou (skúška odolnosti proti oteru) preukázali, že výrobca Kährs používa najodolnejší lak anti-scratch. Mimoriadne pevný a odolný povrch zachováva prirodzený vzhľad a štruktúru dreva. Lak navyše obsahuje najnižšie emisie prchavých organických zlúčenín (VOC).

 

DOKONALÁ A PRIRODZENÁ POVRCHOVÁ ÚPRAVA

Zámkový spoj sa pri výrobe frezuje až po lakovaní a vďaka tomu nedochádza k efektu oblých hrán. Kefovanie, morenie, ručne škrabaný povrch, rezaná štruktúra, vkladanie drevených kolíkov, podlahy starobylého vzhľadu, technológia Riverstone (miesta okolo hrčí sa hobľujú do hĺbky). Povrchová úprava v prírodnom oleji, saténovom, matnom či vysoko lesklom laku.

 

BOČNÉ LEPENIE LAMIEL

Nášľapná vrstva u 2 alebo 3-lamelových podláh je lepená navyše na bočných stranách lamiel. Tým je zaistené tesné uzatvorenie povrchu a mimoriadne vysoká stabilita nášľapnej vrstvy.

 

30 ROČNÁ ZÁRUKA NA PODLAHY

Výrobca Kährs poskytuje záruku na podlahy v dĺžke až 30 rokov.

 

JEDNODUCHÁ ÚDRŽBA DREVENÝCH PODLÁH KÄHRS

Výrobca Kährs ponúka kompletný systém pre jednoduchú a hlavne praktickú údržbu a renováciu podláh.

 

VHODNOSŤ POKLADANIA NA PODLAHOVÉ KÚRENIE

Podlahy výrobcu Kährs sú vhodné tiež pre podlahové vykurovanie, majú nízky tepelný odpor 0,14 m2 / kW bez podložky, čo zaručuje komfortné vykurovanie aj u podláh s hrúbkou 15 mm. Podlahy Kährs môžete na podlahové kúrenie celoplošne lepiť alebo pokladať plávajúcim spôsobom.

 

ŠIROKÁ PONUKA VŠETKÝCH FARIEB, POVRCHOV A ROZMEROV

Obrovská ponuka drevených podláh všetkých možných farieb, odtieňov, rozmerov lamiel, drážok, povrchov a nášľapných vrstiev.

Najdôležitejšie novinky priamo na váš email

Získajte zaujímavé informácie vždy medzi prvými

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.